Hoʻopōmaikaʻi – moc błogosławieństwa i Duch Aloha

Powrót

Duch Aloha to symbol pewnego rodzaju nastawienia, z którego słyną Hawajczycy. Jest to stan przyjaznej i spokojnej akceptacji wszystkiego co wypełnia nasz świat. Jednakże dodatkowo Duch Aloha jest też potężnym sposobem rozwiązywania wszelkich problemów, osiągnięcia wszelkich celów i uzyskania upragnionego stanu umysłu i ciała.

W języku hawajskim Aloha oznacza coś więcej niż tylko „witaj”, „żegnaj” czy „miłość.” Głębszym znaczeniem tego słowa jest „radosne (oha) dzielenie się (alo) energią życiową (ha) w chwili obecnej (alo).”

Dzieląc się tą energią dostrajamy się do Wielkiej Mocy, którą Hawajczycy nazywają mana. A przepełnione miłością użycie tej niezwykłej Mocy jest sekretem pozwalającym osiągnąć doskonałe zdrowie, szczęście, powodzenie i sukces. Sposób na dostrojenie się do tej Mocy i zatrudnienie jej w swoim życiu jest tak prosty, że bardzo wiele osób ma tendencję do odrzucania go ze słowami, iż jest to zbyt łatwe, aby mogło być prawdziwe. Proszę więc – nie daj się temu zwieść. Jest to najpotężniejsza technika na świecie i pomimo, że jest niezwykle prosta, może okazać się, że wcale nie jest łatwo ją stosować. A nie jest łatwo dlatego, że trzeba pamiętać by ją wykonywać i to wykonywać bardzo wiele razy. Właściwe należy stosować ją tak często jak tylko się da.

Jest to sekret, który był przekazywany ludzkości wiele razy na przestrzeni dziejów – tutaj pojawia się po raz kolejny w innej formie. A sekret ten brzmi: Błogosław wszystkich i wszystko co reprezentuje to, czego pragniesz!

I to już wszystko. Jednakże, jeśli coś jest aż tak proste, to wymaga pewnego wyjaśnienia.

Błogosławienie czegoś oznacza, że dostrzegamy i podkreślamy pozytywną cechę, sytuację czy charakterystykę z intencją, że to coś, co dostrzegliśmy i podkreśliliśmy stanie się potężniejsze, wzrośnie lub zaistnieje. Błogosławienie jest efektywną metodą zmieniania własnego życia i spełnienia swoich marzeń z trzech powodów.

Po pierwsze, pozytywna koncentracja umysłu pobudza pozytywną i kreatywną siłę Mocy. Po drugie, uwalnia swoją energię, pozwalając przepłynąć przez ciebie większej ilości Mocy. Oraz po trzecie, kiedy błogosławisz na korzyść innych, zamiast bezpośrednio dla własnej korzyści, bardzo łatwo jest ominąć wszelkie podświadome lęki dotyczące tego, czego pragniesz dla siebie. A pobłogosławienie czegoś, sprawia, że to coś stara się zaistnieć również w twoim życiu.

Najpiękniejszą rzeczą jest to, że kiedy błogosławisz innych pomagasz nie tylko im, ale również sobie!

Możesz błogosławić przy pomocy wyobraźni lub dotyku, ale zwykle aktu tego dokonuje się przy pomocy słów. Główne rodzaje słownych błogosławieństw to:

Podziwianie – Czyli chwalenie czegoś dobrego, co się dostrzegło. Podziwianiem jest na przykład powiedzenie „Jaki piękny zachód słońca”, „Bardzo podoba mi się ta sukienka”, czy „Jesteś taki sympatyczny.”

Afirmacja – To specyficzne zdanie mające na celu wzmocnienie lub polepszenie czegoś. Na przykład afirmacja może brzmieć „Błogosławię piękno tego drzewa” czy „Niech będzie błogosławione zdrowie twojego ciała.”

Docenianie – Jest to wyrażenie wdzięczności za coś dobrego, co istnieje lub się wydarzyło. Na przykład „Dziękuje ci Boże, za to, że mi pomagasz” czy też „Dziękuje deszczowi, za to, że użyźnia ziemie.”

Oczekiwanie – Jest to błogosławieństwo dotyczące przyszłości. Na przykład „Będziemy mieć wspaniały piknik”, „Błogosławię twoje zwiększające się dochody”, „Dziękuje za mojego idealnego partnera” czy „Życzę ci szczęśliwej drogi.”

Aby Twoje błogosławieństwo przyniosło jak najwięcej korzyści, musisz zaprzestać jednej rzeczy. Jednej jedynej rzeczy, która niszczy błogosławieństwa. Otóż musisz zaprzestać przeklinania. Nie chodzi tu jednak o tak zwane „brzydkie słowa.” Chodzi o przeciwieństwo błogosławienia, czyli o krytykowanie zamiast podziwiania, wątpienie zamiast afirmowania, obwinianie zamiast doceniania i martwienie się zamiast oczekiwania z ufnością.

Za każdym razem, kiedy robisz jedną z tych rzeczy niszczy to maleńką część Twoich błogosławieństw. Więc im więcej przeklinasz, tym dłużej i trudniej będzie się objawić w twoim życiu efektom błogosławieństw. A z drugiej strony im więcej błogosławisz, tym mniej krzywdy wyrządzi Ci jakiekolwiek przeklinanie.

A oto kilka przykładów jak błogosławić, aby wzmacniać określone rzeczy w swoim życiu:

Zdrowie: Błogosław zdrowych ludzi, zwierzęta i nawet rośliny. Wszystko, co jest dobrze wykonane lub solidnie zbudowane, a także wszystko to, co ma dużo energii.

Szczęście: Błogosław wszystko to, co dobre, a także dobro w ludziach i wszystkich rzeczach. Błogosław wszelkie oznaki szczęścia w zachowaniu ludzi i zwierząt jakie widzisz, słyszysz czy czujesz, a także wszelkie sytuacje, które nawet potencjalnie mogą sprowadzić na kogoś szczęście.

Powodzenie: Błogosław wszelkie oznaki powodzenia w swoim otoczeniu. Wszystko to, co powstaje dzięki pieniądzom. Błogosław wszelkie pieniądze, które masz, niezależnie od ich formy, a także wszelkie pieniądze, które krążą po świecie.

Sukces: Błogosław wszelkie ludzkie osiągnięcia i sukcesy. Mogą to być budynki, mosty czy wydarzenia sportowe. Wszelkie chwile dotarcia do celu – lądowania samolotów, przypływające do portu statki czy pociągi dojeżdżające na stacje przeznaczenia. Wszelkie oznaki dążenia do celu i zdecydowania, a także wszelkie oznaki radości i zabawy.

Miłość i Przyjaźń: Błogosław wszelkie objawy troszczenia się o coś lub kogoś, współczucia i wsparcia. Wszelkie harmonijne związki w naturze i architekturze, wszystko to, co jest połączone z czymś innym lub styka się delikatnie, wszelkie objawy współpracy w grach i pracy, a także śmiech i radość.

Rozwój Duchowy: Błogosław wszelkie oznaki wzrastania, rozwoju i zmiany w naturze. Przemianę dnia w noc i nocy w dzień, ruch słońca, księżyca, planet i gwiazd, lot ptaków na niebie a także ruch wiatru i morza.

Te przykłady zostały napisane, aby ułatwić błogosławienie ludziom, którzy do niego nie przywykli, ale w żaden sposób nie należy się ograniczać tylko do nich. Pamiętaj, że błogosławić można absolutnie każdą cechę i sytuację. Można na przykład błogosławić cieniutkie patyczki i szczupłe zwierzęta, aby samemu stracić na wadze.

Osobiście używałem mocy błogosławieństwa, aby uzdrowić moje ciało, powiększyć dochody, rozwinąć wiele umiejętności i znaleźć idealną partnerkę. A ponieważ w moim życiu Moc dokonała cudów, więc teraz dzielę się nią z Tobą drogi czytelniku.
Aloha!