Hei – hawajska Magia Wzorców

Powrót

Od tysięcy lat ludzie poszukiwali różnych magicznych metod na poprawę swojego bytu. Tworzono bardzo złożone rytuały, rysowano niezwykle skomplikowane symbole, palono kolorowe świece i roślinne kadzidła. Hawajczycy również stworzyli metodę, która ociera się o magię i psychologię, a na dodatek jest niezwykle prosta i łatwa w codziennym użyciu. Tą metodą jest Hei – magia wzorców.

Filozofia Huny mówi o tym, że cały wszechświat składa się zasadniczo z trzech rzeczy – są to: energie tworzenia, energie zamierania oraz wzorce, poprzez które te energie przepływają. W sumie bardzo łatwo jest potwierdzić trafność tego założenia obserwując przyrodę. Każdy kamień, roślina, zwierze, człowiek, czy nawet siła natury zawsze wzrasta według pewnego określonego wzorca, aby osiągnąwszy szczyt wzrostu rozpocząć proces zamierania. Fale na oceanie najpierw rosną, a potem maleją – ale zawsze mają bardzo podobny kształt. Ten określony kształt to właśnie wzorzec fali. Ale jakie ma to znaczenie praktyczne? Otóż tak jak wzorce mówiące fali jaki ma mieć kształt, istnieją również wzorce, które mówią ludzkiemu ciału, że ma być silne lub słabe, zdrowe lub chore, które odpowiadają za bogactwo i dobrobyt oraz za nędzę i bezradność. Istnieją wzorce miłości i nienawiści, radości i smutku. Cała sztuka Hei polega na tym, aby pokazać własnej podświadomości jakiś pożądany wzorzec i zachęcić ją do stosowania go.

Ale jak to wszystko wygląda w praktyce? Sformułowanie magia wzorców brzmi bardzo poważnie, ale w istocie chcąc nauczyć się nią posługiwać wystarczy zawrócić do czasów dzieciństwa, a konkretnie do zabawy w „kocią kołyskę.” Hawajscy mistrzowie użyli do stworzenia kompletnego systemu ezoterycznego tej właśnie prostej zabawy. Aby zacząć wystarczy zaopatrzyć się w kawałek sznurka, który związujemy lub sklejamy tak, aby uzyskać koło o średnicy mniej więcej pół metra. I to już wszystko, czego potrzebujemy! Chcąc uzyskać jeszcze lepsze efekty można użyć sznurka o długości dokładnie 50 cali, czyli 127 centymetrów, jest to, bowiem długość generująca pewne bardzo interesujące efekty energetyczne. Jeśli ktoś pragnie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat polecam lekturę książki Serga Kahili Kinga „Szaman Miejski”. Można tam znaleźć dokładne opisy zastosowań tego niezwykle ciekawego zjawiska.

Działanie Hei jest bardzo wielopoziomowe. Robiąc figury ze sznurka jednocześnie medytujemy w ruchu, pobudzamy receptory znajdujące się na naszych dłoniach, a także tworzymy pewne wzorce i symbole, które oddziałują na naszą podświadomość. Jak to się dzieje? Otóż każda czynność, która w sposób symboliczny ma nam pomóc w osiągnięciu jakiegoś celu staje się rytuałem. A rytuały wywierają ogromne wrażenie na podświadomości. Dzięki temu staje się ona bardzo skora do współpracy i natychmiast stara się skopiować dany wzorzec, stosując go w praktyce. Jeśli więc na przykład ułożymy figurę żółwia, który jest symbolem długowieczności, spokoju i wytrwałości w dążeniu do celu, nasza własna podświadomość będąc pod wrażeniem tego działania będzie się starała umocnić w sobie wszystkie te cechy.

Niestety ilość miejsca potrzebna do tego, aby podać instrukcję ułożenia choćby najprostszej figury daleko przekracza rozmiary tego artykułu, postaram się pokazać za to pewien bardzo podstawowy, ale jednocześnie niezwykle skuteczny sposób używania Hei. Służy on do rozwiązywania wszystkich rodzajów problemów zdrowotnych, uczuciowych finansowych i życiowych.

Aby uwolnić się od trapiącego problemu należy:
- wziąć w dłonie sznurek i złożyć go w sposób przedstawiony na fotografii numer 1;

sznureczek - krok pierwszy

- następnie palcem wskazującym i kciukiem lewej dłoni należy przytrzymać powstałą pętlę;
- prawą dłonią przekładamy sznurek od dołu przez wnętrze powstałej pętli, tak jak pokazuje to zdjęcie numer 2;

sznureczek - krok drugi

- cały czas trzymając sznurek pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem prawej dłoni, puszczamy pętle z lewej ręki i zaczynamy delikatnie ciągnąć za sznurek lewą dłonią;
- jeśli wszystko poszło dobrze otrzymamy supeł dokładnie taki, jak ten widoczny na fotografii numer 3.

sznureczek - krok trzeci

W trakcie robienia supła należy skoncentrować się na problemie, który pragnie się rozwiązać jednocześnie powtarzając sobie: „Wiem, że mam problem i wiem, że to może się zmienić.” Cały czas powtarzając tą formułkę i koncentrując się na problemie należy wykonać siedem takich samych supłów. Na koniec należy powiedzieć: „Pozwalam, żeby ten problem odszedł” i dosyć mocno pociągnąć za końcówki sznurka. Jeśli wszystko się udało to supły powinny rozwiązać się same! To bardzo potężny i symboliczny sposób na wydanie polecenia swojemu wewnętrznemu ja.

Zapraszam do kontaktu w sprawie HAWAJSKICH SZNURECZKÓW – prowadzę sprzedaż wysyłkową i stacjonarną (przy okazji spotkań w Warszawie, Krakowie, Zakopanem i innych miastach).